estetik diş hekimliği

Estetik diş hekimliği, artık erişkin tüm insanlara hitap edebilen bir alandır. 18 yaşını geçmiş bireylerin estetik diş hekimine muayene olmasında fayda vardır. Diş hekimliğindeki yeni uygulamalar ile minimum invaziv teknikler sayesinde yani ufak dokunuşlarla büyük katkılar sağlanabilmektedir.

Estetik diş hekimliği ile farklı çözümler oluşturmak mümkündür. Yüz estetiğinin önemli unsurlarından birisi de diş estetiğidir. İnsanların ilk karşılaşmalarında ilk etkilendikleri alan nasıl gözler ise diyaloğun başladığı ilk anda göze çarpan ise üst ön dişlerdir.

Dudak estetiği sık karşılaşılan bir durumdur. Bu estetik uygulamadan sadece dudak dolgusunu anlamak yanıltıcı ve tek düze bir durum olur. Bu nedenle dudak estetiği öncesi, diş hekim muayenesi yapılmalıdır.
Böylelikle gereksiz ve fazla dolgudan kurtulmak mümkün olacaktır. Dişler üzerindeki bazı basit uygulamalar ile ve dişin rengi ile oynayarak kalıcı çözümler sağlanabilir. Dudaklar aslında bir çerçevedir, asıl resim ise dişlerdir. Dişleri göstermenin yolu da bir çerçeve oluşturmaktır.

Makyaj uygulamasındaki hataları da estetik diş hekimleri düzeltebilirler. Bazen de dudakları göstermek için koyu ve kalın makyaj yapılmaktadır. Bu durumda kadınlar çok rüküş ve abartılı bir durumla karşılaşabilirler. Bu durumu basit bir şekilde estetik diş uygulamasıyla dişlerin üzerine basit bir bonding veya yaprak porselen uygulamasıyla
doldurarak dudakların ince görünen pembe kısımları kalınlaştırılabilir. Ya da çok abartılı görünen alt dudak
kalınlıkları inceltilebilir. Diş renkleri açılarak daha açık renk makyajlar ile estetik görünüm sağlanabilir.

Gülüş Tasarımı & Estetik Diş Hekimliği

Gülüş Tasarımı, yaşlanmaya karşı bir uygulamadır. İnsanlar yaşlandıkça en belirgin olarak yüz çöker kırışıklıklar başlar, diş renkleri sararır ve dişler aşınır. Göz kapakları düşer ve genel bir çöküş olur. İşte estetik diş uygulamalarıyla bu görüntü efektlerinden kurtulmak mümkündür.

Öncelikle ağız yüksekliği tekrar genç bireylerdeki gibi yükseltilir. Dişlerin aşınmış yüzeyleri ve renkleri tekrar renove edilir. Dudak köşelerinin aşağı doğru inişleri durdurulup yükseltilir ki bu efekt her zaman gülen ve mutlu bir ifade sağlar. Dudaklar desteklenir ve kırışıklıklar önlenir. Dudak ve çevre dokular gençleştirildikçe göz ve çevre dokulardaki değişiklikler büyük değişiklik gösterir. Bu nedenle önceki ve sonraki resimlerdeki gözlerin açıklığı ve kaşların durumu çok ama çok farklı olacaktır.

Kötü görünümlü düşündüğümüz dişlerle yaşamak tercihtir. Bu durumda estetik diş hekimi ile görüşebilirsiniz. “Bana olmaz, bu yaşta olur mu? Benim başka sağlık sorunlarım var bana uygulanmaz.” diye düşünmemelisiniz.

Yaprak Porselenler yaklaşık 20 yıldan bu yana estetik diş hekimliğince uygulanan bir tekniktir. Değiştirilemez diye düşündüğünüz dişlerdeki çapraşıklardan, dişler arasındaki boşluklardan veya diş rengindeki koyu görüntüden hatta gülüş esnasında fazlaca görünen diş etlerinden yeni tedavi yöntemlerinden faydalanarak sonuç alabilirsiniz. Başka birçok konuda da bu uygulama kalıcı çözümler üretebilmektedir.

Diş beyazlatma daha beyaz dişlere ulaşmanın pratik çözümüdür. Amerika’ da toplumun büyük çoğunluğunun rutin olarak yaptırdığı bir işlemdir. Bir Amerikalıdaki en belirgin özellik dişlerinin beyazlığı ve
nizami bir diş estetiğine sahip olmasıdır. Bu işlem sağlığa zarar vermez ve bir veya iki seans içinde
istenilen beyazlığa ulaşılabilir.

Gerçek dişin tüm özelliklerini taklit edebilen zirkonyum porselen diş kaplamalar ile doğal dişiniz gibi dişler yapmak mümkün. Diş etleriyle dost ve komşu dişlerinize zarar vermeyen kendisiyle ve etraf dokular ile barışık protezler artık mümkün. Zirkonyum dişlerdeki çeşitlilik çok kafa karıştırıcı olsa da genel olarak başarıları çok fazladır. Cam seramikler ile sağlıklı diş yapmak mümkün.

Emax seramikler yeni jenerasyon dişlerdir. Güçlendirilmiş camsı seramiklerdir. Dişlerin doğal özelliklerini ve karakterlerini barındırır. Emax diş protezleri kırılmaya karşı da dirençlidir. Çoğu diş hekiminin sevdiği seramik türüdür.

Randevu Alın.

Bir kaç adımda kolayca diş randevunuzu planlayın!

Doktora Sorun.

Hangi yöntem daha uygun, süre ve ücret ne kadar?

Diş Tedavileri

Kliniğimizin sunduğu tüm diş tedavilerini inceleyin...